Astroloģiskās zīmes

Auns - (lat.Aries)

  

21. marts - 20. aprīlis.

Saule Auna zīmē. Apgaismo, ļauj Aunam būt spilgtam. Viņa pirmatnējo enerģiju ievirza darbībā. Auns tiecas izteikties. Tas aktīvi dodas ceļā, lai atrastu jaunas un sulīgākas ganības. Viņš darbojas Saules gaismā, tādēļ vienmēr ir labi pamanāms. Auna enerģiskums un Saules spilgme ļauj tam atrasties vadībā, būt vienmēr kustībā. Tas ātri iedegas, bet lielās tveices dēļ nespēj darboties ilgstoši. Spilgts radošs impulss. Cīņas gars. Patīk konkurence.

Vīrišķa, aktīva zīme. Uguns stihija. Aktivitāte.
Kardinālā zīme. Pavasara Saulstāvji.

Pārvaldnieks – Marss – simbolizē gribu, virzību.
Otrais pārvaldnieks Plutons.
Eksaltācijā – Saule
Trimdā – Venera.
Kritumā - Saturns
Krāsa – sarkana.
Ķermenī – galva.
Numeroloģija – 1 – monāde. vienīgais unikālais līderis, vadonis, uzvarētājs. Iniciators, kurš iesaista un aizrauj citus.
Mistērija – jaunas dzirksts radīšana, pirmssākums.
Dabas cikls – dzimšana.
Sauklis – “Es pats!”
Raksturojošā frāze – “Es esmu”.
Raksturīgais princips – darbība.
Temperaments – holēriķis.
Sievietes atšķiras ar izteiktu vīrišķību uzvedībā, aktivitāti, ir vilinošas.
Pozitīvās īpašības – trauksmains, līderis, drosmīgs.
Negatīvās īpašības – viegli uzliesmo, nepacietīgs, egoists.
Augi – agri un ātri ziedošie: narcises, tulpes, krokusi, maijpuķītes, nātres, kadiķi,  selerijas, rutki, mārrutki, ķiploki.
Auna sakāmvārdi: “Ātri kvēlo, ātri dziest!”


Saulei ieejot Auna zīmē, notiek straujas pārvērtības dabā. Dzirkstele spēj pārvērsties liesmā. Konfliktā – pat ugunsgrēkā. Cilvēkā, tāpat kā dabā, notiek iekšējas jūtu pārmaiņas. Mainoties klimatam un paaugstinoties temperatūrai dabā, kā arī cilvēka ķermenī notiek asi pārmaiņu procesi. Saaukstēšanās.
Visu planētu būtības atspoguļojums Aunā –
Auna pārvaldnieks Marss – realizē aktīvus principus. Aktīvais, impulsīvais, azartiskais, mērķtiecīgais, netaktiskais, naidīgais, vīrišķīgais.
Pats stiprākais zodiakā. Viņa lomas ir kareivis, cīnītājs, sportists, varonis. Labprāt darbojas ar  mašīnām, tehniku, metāliem un asiem priekšmetiem. Var būt ugunsdzēsējs. Nepārdomājot rīcību, spontāni rīkojoties it bieži ar Auna zīmi  ir saistīti agresija, karš, konflikti, risks.

Marss - Auna zīmes pārvaldnieks - organismā izraisa iekaisumus, augstu temperatūru, drudzi. Enerģijas un spēka rādītājs.
Otrais zīmes pārvaldnieks – Plutons - kolektīvā zemapziņa. Pārvalda cilvēka psihes slēptās iespējas. Dabiskās nāves un transformācijas planēta. Pateicoties Plutonam Auns spēj būt vadonis lielām tautas masām. Plutons vada notikumus, kuri rodas Marsa darbības rezultātā. Tas atver bīstamības priekškaru, izraisa riska situāciju, kurā, protams, atrodas Auns.
Eksaltācijā – Saule -. Ieejot Auna zīmē, Saule rada siltumu un sausumu, atdzīvina dabu, tādēļ viņa arī eksaltē Aunā. Spēcīga Saule norāda uz arvien aktīvāku Auna darbību. Nekam apkārtējā vidē nav būtiskas nozīmes. Kaisle virzībā. Aunam trūkst pielūdzēju, sava bara. Saule piedāvā izcelties uz citu fona. Žēl, ka pavasaris ir tik īss.
Jupiters Aunā – Aunam draudzīgs. Caur savu darbību Auns cenšas panākt atzinību, gūt panākumus. Vedina Aunu rūpēties par vājākajiem, kā arī iejaukties svešās lietās, jo Auns, kā viņš pats domā, jebkur ir kompetents.
Neptūns Aunā – ļauj Aunam aizrauties, iegrimt kādā sev patīkamā darbībā. Ļauj reibt no cīņas gara, kas viņu pilnībā pārņem. Ziedoties, reizēm krist atkarībā un pakļauties citu vēlmēm. Reizēm aizmiglota prāta dēļ  veic nepārdomātas darbības, kurās vēlāk nožēla ir patiesa, bet diemžēl...
Mēness Aunā – neitrāls Aunam. Emocionālo stāvokļu maiņas. Šī ūdens šalts Auna ugunij ļauj ātri atdzist. Rada spēju pielāgoties videi un strauji mainīt garastāvokļus. Aktīvas emocijas, vēlams pozitīvas.
Merkurs Aunā – protams, Aunam naidīgs. Tā kā Merkurs pats par sevi ir neitrāls un turas  Saules tuvumā, bet Saule aunā ir spēcīga, tad Merkurs pielāgojas Marsa enerģiskajai vēlmei spīdēt, zaudējot sev raksturīgo kustīgumu, viltību un neitralitāti. Marsa impulss pēkšņi izraisa aktivitāti, kurai spontāni seko darbība, bet Merkuram par notikušo atliek laika padomāt kādā brīvā brītiņā jau krietnu laiku vēlāk.
Urāns Aunā – ļoti naidīgs neapdomīgam Aunam, jo netiek pārdomātas nākotnes darbības. Aktuāls ir mirklis. Pēkšņas darbības un sasaites un tikpat pēkšņa šo darbību pārtraukšana.
Saturns Aunā – kritumā. Aunam, protams, nepatīk nekādi ierobežojumi, kurus tam piedāvā un pat uzspiež Saturns. Kādi noteikumi?! Kādi likumi?! kādas autoritātes?! Aunam ir grūti savaldīties, ievērot normas, noteikumus un kārtību. Auns uzstāda jaunus likumus ārpus normas robežām.
Venera Aunā – trimdā. Izdzīta no Svariem viņa nevar maigi izpausties Auna militārajā un straujajā ritmā. Pateicoties Saules eksaltācijai Aunā, tā redz tikai spilgto, paskrienot garām jaukajam, vērtīgajam. Komfortu nav laika izmantot. Harmonija nav mīļvārdiņš Aunam. Jūtas ir aktīvas, bet tās nespēj nobriest. Ir jādarbojas, ir jābūt darbībā. Nav laika delikātām niansēm: kas pa rokai, tas labs. Auns atgrūž, iekaro, burvība ir spēkā un vēlmē uzvarēt. Venerai grūti – Auns nevēlas būt maigs. Strauja iemīlēšanās, aizvainotība, tikpat dedzīga saišu saraušana. Kopumā Auni ir pati spilgtākā, vienmēr redzamā zīme, tie nemāk liekuļot, ar tiem nav garlaicīgi, tie jebkādā veidā cenšas būt noderīgi.

Vērsis - (lat,Taurus)

21. aprīlis – 21. maijs.

Saule Vērša zīmē. Palīdz radīt skaistu formu - zemes iekoptību, mājās komfortu. Saule novērtē un apgaismo formu un tās būtību cilvēka dzīvē. Izgaismo labklājības iespējas, auglību. Asnus dzen gan fiziskā, gan mentālā plānā. Sasildītā zeme mostas, notiek briešana dabā, bankās un jebkurā organismā.  Darbs nākotnei, labklājībai. Vērsim svarīgi darba rezultāti. Uzkrājumi.

Sievišķa, pasīva zīme. Stihija – zeme. Racionalitāte, gods.
Fiksētā zīme. Valpurģi.
Pārvaldniece - Venera.
Eksaltācijā – Mēness.
Trimdā – Plutons, Marss.
Kritumā - Urāns.
Krāsa – oranžsarkana.
Ķermenī – kakls, rīkle, vairogdziedzeris.
Numeroloģija – 2 – diāde. Rada bināras attiecības. Divniekā darbojas pretspēki – melnais/baltais, darbība/bezdarbība, labais/ļaunais. Cilvēka būtība sadalīta sievišķajā un vīrišķajā. Divi ir sievišķā sākuma simbols un pirmās pretrunas izpausme. Partnerība, duālisms, dalāmība. 2 - palēnina jau tā lēnā Vērša darbību izvēles priekšā.
Vērša zīmes mistērija – uztur Aunā radušos uguni, pamazām sasildot zemi. Noturēt, saglabāt, diedzēt. Saglabāt un vairot bagātības, kuras Vērša zīmei dotas.
Dabas cikls – nepieciešamība uzkrāt un pārvaldīt. Augsne, kas ieņem. Viss ko spējam sajust- krāsas, smaržas ... Briedums dabā. Skaistums dabas formās. Saule ieiet fiksētajā zīmē pavasara ziedēšanas laikā. Zeme ir sasilusi un spēj ieņemt sēklu., to briedināt un dzīt asnus. Briedināšana ir pasīvs iekšējs stimuls. Ārējas izpausmes ir vājas.
Sauklis – “Es jūtu!”
Raksturojošā frāze – “Man pieder”.
Raksturīgais princips – stabilitāte formā.
Temperaments – ekstraverts flegmātiķis.
Pozitīvās īpašības – māka taupīt un vairot zemes bagātības, uzkrāt zināšanas, noturēt enerģiju, uzticami, jūtīgi estēti.
negatīvās īpašības – ietiepīgi, materiālisti, tūļīgi, nesaudzīgi pret dabu, dzīvo uz citu rēķina.
Augi – kartupeļi, burkāni, zemenes, baklažāni, kāposti.
Sakāmvārdi: “Kas kaitēja man dzīvot... “;
“Ja santīmu nekrāsi, pie lata netiksi”
“Cik tad cilvēkam daudz vajag, savu kaktiņu, savu stūrīti zemes... ”

Saulei ieejot Vērša zīmē, viņa uzmanība tiek veltīta tikai sev pašam. Mostas Venera un rada valdzinājumu dabā. Bez steigas un nemanot zemi pārklāj ziedi. Vērsis ir atkarīgs no savām sajūtām un jūtām, patikām un nepatikām, no kā arī veido vidi un skaistās formas sev apkārt.

Vērša zīmi pārvalda Venera – tā veicina Vērša vēlmi uzkrāt, kolekcionēt. Skaistums, harmonija ļauj racionāli izmantot enerģiju, ļauj gūt izlietoto spēku materiālās kompensācijas. Prasme saskatīt, sajust skaisto. Visam ir jābūt taustāmam, apjaušamam. Būtiskas ir izjūtas formā.

Mēness Vērša zīmē  eksaltē – rada Vērsim emocionālu stabilitāti, kas rodas saskanīgā ģimenē, sakārtotā apkārtējā vidē, maigumā pret bērniem un visu dzīvo. Mājīgums un sievišķa, iekšēji emocionāla attieksme pret notikumiem. Dzimtas uzplaukums.
Svarīgs ir sātīgs un garšīgs ēdiens. Pārticība ir nozīmīga. Mēness, mitrinot Vērša zemi, veicina auglību dabā un arī sievietē. Vērsis ir intuitīvs. Tas sajūt neveiksmju un draudošu pārmaiņu tuvumu.
Merkurs Vērša zīmē – akcentē darījumu lietas. Praktiskums, apdomība Vērša lēnums Merkuram liek izteikties konkrēti, bez liekvārdības. Pateicoties Merkuram raksturīgajām analītiskajām spējām, Venerai ir vieglāk izpausties , izvēlēties. Vērša intereses ir stabilas, labi atceras, uzkrāj nepieciešamo vērtīgo informāciju. Ļoti uzņēmīgs pret  informāciju, kas skar viņu pašu un pilnīgi vienaldzīgs pret visu pārējo.
Saturns Vērša zīmē – radniecīgs Vērsim. Spēj koncentrēties, konkrētam mērķim, ievēro likumus, ir disciplinēts. Laika jēdziens Vērša zīmē ir ļoti izstiepts. Tālejoši mērķi un projekti. Vērsis mīl instrukcijas un garantijas. Saturns nosaka robežu starp Vērsi un nereālo.
Saule Vērša zīmē – neitrāla. Sasilda Vērsi un radoši apgaro. Vērsis nelec acīs, nav spilgts, bet viņa pievilcībai ir bioloģisks raksturs.
Jupiters Vērša zīmē – jūtas ne visai labi. Jupiters Vērsim ir nepieejams. Tā ir Vērša vājība. Vērsis ir šauri specializējies. Tam grūti būt dāsnam, jo viņš ir taupīgs. Vērsim nav raksturīgi tāli ceļojumi, viņš nevar ilgi atstāt savu saimniecību. Un arī tēriņi ceļojumā lieli. Var ceļot tad, ja tas rada materiālu stabilitāti. Vērsim reti veicas izlozēs. Tas var paļauties tikai pats uz sevi, uz savu darbu, uz saviem pūliņiem. Jupiters negatīvi ietekmē Vērša veselību – tā jutekliskums prasa sātīgu ēdienu, nevis barību. Vērsis pielūdz Jupiteru, kam gan tas nepatīk...
Neptūns Vērša zīmē – naidīgs Vērsim. Atrodoties savā materiālajā stabilitātē, Vērsim sākotnēji ir grūti izjust Neptūna nemateriālo pasauli. Vērsis tic tam, ko redz savām acīm. “Labāk zīle rokā, nekā mednis kokā!”. Ciešanas Vērsi sagrauj, liedzot fizisku vai garīgu stabilitāti, komfortu.
Urāns kritumā – Vērsim nepatīk nekas jauns, jo jebkas jaunais nomaina veco, kurā ieguldīts tik daudz enerģijas un materiāla. Kuram Vērsim gan patiktu pēkšņas pārmaiņas viņa dzīves labklājībā,  materiālajā jomā. Iespējamās pēkšņās pārmaiņas laupa garastāvokli, pat miegu. Viņš ir egoists viņu neinteresē kolektīva intereses, ja tās nav vērstas uz viņu pašu, viņa labumu un komfortu. Viņam, reti ir daudz draugu.
Marss trimdā – Marsu grūti izkustināt no vietas, enerģijas ir iekšējas, ārēji izpaužas tikai mērķtiecīgi. Grūti piespiest darboties. Zemes stihijā tas ir inerts. Vērsis taupa enerģiju. Grūti sāk un grūti beidz darbības. Marsa agresīvā enerģija koncentrējas Vērsī, sakrājas un kādā konkrētā, nenozīmīgā momentā izprovocēta izlaužas uz āru pēkšņi un negaidīti. Lielas darba spējas. Strādās par labu samaksu. Audzēs to puķīti, kas skaisti zied un labi kotējas.
Plutons trimdā – Vērsis ir vienpatnis. Ne vienmēr uzticas bankām, tādēļ cenšas ieguldīt īpašumos. Vērsis un masu pasākumi ir nesavienojamas lietas: grūti pateikt, kas justos sliktāk. Vērsis labi jūtas intīmā tuvu draugu lokā.
Saistības - Vērsim patīk dāvanas, algas dienas, lauksaimniecība, zemes apstrāde, ražas novākšana, nauda, dārgakmeni, laba pārtika, komforts, mīkstas mēbeles. Viss, kas rada labsajūtu un miermīlīgu dzīvi ir Vērsim patīkams, arī lietišķā māksla. Vērsim daudz jādzied, dziedot tas attīra savu organismu, noskaņo sevi, dziedē sevi.


Dvīņi.  22.maijs - 21.jūnijs.

Vīrišķais - aktīvais.

Gaisa stihija - kustīgums.

Mainīgā zīme -  mainīgums, intelektualitāte.

Pārvaldnieks - Merkūrs.

Eksaltācijā - Ziemeļu mēness mezgls.

Trimdā - Jupiters.

Kritumā -  Dienvidu mēness mezgls.

Krāsa - oranža, raibas.

Ķermenī - elpošana, plaušas, plecu josla,rokas; Somātiskā nervu sistēma.

Numeroloģija - 3 - triāde.

Augi - vīteņaugi, augi, kuru ziedi vairākās krāsās - neaizmirstulītes, vijolītes, atraitnītes.

Dabas ritmi - Saule ieiet Dvīņu zīmē pavasara beigās. Gaiss smaržo, augļu koki nozied, ir silts un kļūst arvien karstāks. Caur Sauli Dvīņos aktivizējas kontakti, daba piedāvā atklātu komunicēšanu apkārtējā vidē.Dienas ir garākas un aktivitātes ilgstošākas.Viss virzās uz jauno un interesanto. Acis tauriņa lidojumā bauda apkārtējās vides mainīgo skaistumu. Viss apputeksnējas.

Sauklis - "Es komunicēju!"

Raksturīgā frāze - "Es domāju".

Temperaments - ekstraverts sangviniķis.

Pozitīvās īpašības - sabiedrisks, zinātkārs, intelektuāls, veic vairākus darbus vienlaicīgi,mainīgs, zibensnovedējs,izgudrotājs.

Negatīvās īpašības - vieglprātība, virspusība, nemierīgums, tenkošana, melīgums, zaglīgums.

Sakāmvārdi - "Labāk pirmais ciemā, nekā pēdējais Romā".Merkurs pārvalda Dvīņa zīmi – Merkurs sasaista cilvēka veidojošos priekšstatus apkārtējā vidē ar jau esošajiem, radot zinātkāri visā un par visu. Informācija tiek ātri notverta un tikpat ātri nodota prasītājam. Ātra runa, žestu valoda. Viegla komunicēšana vajadzīgajiem cilvēkiem ļauj no Dvīņa saņemt vajadzīgo informāciju. Merkurs mainīgajā krustā palīdz Dvīnim attaisnot jebkuru savu rīcību. Ir veikls, viltīgs. Šādas prasmes ir pieņemamas dažādiem viedokļiem.  Par šo zīmi ir grūti teikt ko viennozīmīgu. Zīmes divējādais raksturs ir ietverts jau pašā tās simbolā. Tā ir saistīta ar mācībām, spēju atpazīt zīmes, simbolus, vēlmi ko apgūt, pedagoģiju, presi, radio. Dvīņi ir ļoti kustīgi - starpnieki, informācijas nesēji , kurjeri, bieži saistīti ar municipālajiem transportiem, sakariem, īsiem pārbraucieniem, komandējumiem, pārrunām, lekcijām, veikli barterā, mīl runāt un tirgot..
Mēness Ziemeļu mezgls – eksaltē – rada ļoti daudz sīku darbību Dvīņa realitātē.
Venera – radniecīga – laba gaume, manieres, laipnība, literārās dotības, vieglas, patīkamas attiecības, skaista runa. Iekšēja pievilcība. Žēl liels kustīgums un maz noturības.
Saturns – radniecīgs – Dvīņiem apliecina spēju vecumdienās būt koncentrētākiem un mērķtiecīgākiem. Aspektēts ļauj neizmētāties simts dažādās darbībām un attīsta atbildību par dvīniskajiem solījumiem. Gadiem ejot tiek izprasti likumi, vecāki cilvēki, jaunībā neizprastais. Negatīvos aspektos liedz viegli runāt, rada runas traucējumus.
Urāns – radniecīgs – Dvīņiem ļauj operēt ar oriģināliem simboliem, rada vēlmi izzināt, vēlmi draudzēties. Negaidītas pārmaiņas, reizēm vienlīdzība. Kustīgs raksturs. Psihiskas uzbudināmības iespējas, urāniskas atklāsmes, intuīcija rada spriedze nervu sistēmai. Pēkšņas vēlmes mainīt esošo. Neizpratne.
Mēness – neitrāls Dvīņu zīmei. Kustība, mainīgums, dzīvesvietas maiņas. Haotiska ēšana. Vispār pārāk emocionālas darbības, neizlēmība,pārāk straujas garastāvokļa maiņas. Grūti koncentrēties.
Saule – nedraudzīga. Fizisks vājums. Nav pašnovērtējuma, neticība panākumiem. Dvīņiem ir ļoti minimālas gribas izpausmes. Jebkā izlocīsies no sev nevēlamas spriedzes. Saules gaismā atklājas dvīniskā viltība, izgaismojas Dvīņa ēnas puse. Prāts ir aktīvs.
Marss – nedraudzīgs – izsīkstoši resursi. Dvīņi izvairās no konkurences. Konflikti ar tiem, par kuriem Dvīņi zaudē interesi. Tie ir pārāk strauji, pļāpīgi, kaitē paši sev. Pārāk bieži maina darbības virzienu. Naidā nav ļaunatminīgi.
Plutons – nedraudzīgs. Dvīņiem ir grūti neizpaust Plutona noslēpumus. Pūlī Dvīņi pazūd. Ar viņu var manipulēt. Okultisms tos interesē tikai savtīgos nolūkos, kā lielas izziņas iespējas, kas sniedz plašu informāciju.
Dienvidu mezgls  kritumā – Dvīņu komplekss, jo viņi nekad nepievērš pietiekamu uzmanību tiem notikumiem, kas notiek viņos pašos
Jupiters – trimdā. Dvīņiem, pateicoties Jupitera trimdai nav raksturīgi dziļi sirdsapziņas pārmetumi. Ētiskās normas ne vienmēr tiek ievērotas. Dvīņiem ir grūti orientēties apkārtējās informācijas jūrā – izvērtēt būtisko un otršķirīgo, tādēļ prāts pilns ar nepārstrādātu informāciju, kura šaltīm aplaimo katru pretimnācēju. Dvīņu darbības notiek vietējā vidē.
Neptūns - trimdā – Dvīņi reti mēdz būt ilūziju pārņemti, pasīvi, domīgi. Depresijās Dvīņi var būt runīgi, kustīgi, kompensējot Neptūna vājumu ar Merkurisko kustību. Tenko. Ja laba balss, var izpausties dziedot.
Dvīniskas situācijas ir reportāžas no notikuma vietas, intervijas, zinātniskās konferences, telefona sarunas, komandējumi, pārvietošanās sabiedriskā transportā, tērzēšana, pirkumi, tirdzniecība, komukācijas, sakari. Dvīņi dod vielu, apputeksnē palīdzot veidoties auglim.


Vēzis - (lat.Cancer)


22. jūnijs – 22. jūlijs


Saule Vēža zīmē. Saule, nonākusi ūdeņainā vidē, vēlas to sasildīt un nožāvēt, bet gadās, ka pārkarsē. Vēža zīmē Saule ieiet vasarā. Vasaras Saulgrieži. Saule ir vīrišķa, bet Mēness - sievišķs, tādēļ papardes zieda meklēšana Jāņos ir aktuāla, šai naktī savienojas vīrišķā sākotne ar sieviško. Radīšanas laiks. Saule izgaismo zodiaka tumšāko punktu un notiek gaismas ieņemšana, kura caur Lauvas zīmi virzās uz zodiaka augstāko punktu. Saule Vēzī atsauc atmiņā un nogulsnē zemapziņā senču tradīcijas. Tas viss tiek izspēlēts kā Saules simbols naktī. Ugunskurs ir Saules simbols, caur to Saule ielūkojas cilvēkā, tā slēptākajā būtībā. Saule Mēness pasīvajā būtībā ienes aktivitāti, gribu un dara to gaišu. Apaugļošanās process dabā. Emociju kāpums, emocijas gaismā. Spējas uztvert, spējas ieņemt. Spējas atdarīt, lai pēcāk radītu.

Sievišķais, pasīvais. Ūdens stihija.
Pārvaldnieks – Mēness.
Eksaltācijā – Jupiters.
Trimdā – Saturns.
Kritumā – Marss.
Krāsa – dzintara krāsa.
Ķermenī – krūtis, kuņģis.
Numeroloģija – 4 – kvarta.
Augi – augi, kuri veido plašas audzes, mitru vietu augi, augi ar bāliem ziediem; ūdeņainie augi; ievas, vītoli, sfagnu sūnas, baldriāni, vīgrieži.
Dabas ritmi - vasaras Saulgrieži. Dabā notiek iekšējas attīstības procesi, augu briešana, barošanās un uzkrāšana. Tā ir pasivitāte. Atslābināšanās. Iekšējas izmaiņas un. Tā ir mistiskā laulība, kurā savienojas dvēsele ar miesu. Uzņēmība un pakļaušanās stiprākai varai.
Sauklis: “Es šaubos”
Raksturojošā frāze – “Es jūtu”.
Temperaments – intraverts flegmatiķis.
aksturīgais princips – uzticība.
Pozitīvās īpašības – sapratne, atmiņa, prasme rūpēties.
Negatīvās īpašības – kaprīzi, slinki, bailīgi.
Sakāmvārdi: “Kas māk, tam nāk!”
“Mans nams ir mana pils”;
“Tupi pele zem akmeņa.”


Mēness ir Vēzi pārvaldoša planēta - Mēness iekšējās izmaiņas izraisa Vēzī uzņēmību un līdz ar to viņš nav tik aizsargāts pret apkārtējo vidi kā Mežāzis. Tāpēc dzīves laikā viņam ir jāuzaudzē čaula. Mēness ietekme liek Vēzim mainīties, būt kustīgam un reaģēt uz fāžu maiņām. Pasaules uztvere mainās līdzi garastāvoklim. Vēzis ļoti labi notur uzsūkto informāciju. Ārēji plastisks un piekāpīgs, Vēzis slēpj savu iekšējo dziļo stabilitāti. Sadzīvē darbojas tikai Vēža čaula. Pašu Vēzi nesaredzēt. Tieši tādēļ Vēzis ir saistīts ar augsni un saknēm. Tas mīl savu ģimeni, vecākus, ir emocionāli saistīts ar ģimeni un māju (ja ir saistīts). Ir divējādi Vēži – vienpatņi un ceļotāji. Vienpatņi jūtas labi mājās. Izejot no mājas, uzvelk masku (čaulu). Ceļotāji čaulu nēsā līdzi kā gliemeži. Vēži ir ļoti atkarīgi no vides. Viņam sāp negatīva attieksme pret viņu.
Eksaltācijā – Jupiters – nepieciešama sociālā dzīve. Vēzis cenšas saņemt daudz šajā jomā. Veidot sociālu karjeru. Jupiters, paplašinot Vēža pārvaldnieku Mēnesi, paplašina sievišķo, mātišķo, ļauj vairoties. Jupiters velk uz augšu, Vēzis kāpjas atpakaļ. Paplašinātas psiholoģiskās spējas un intuīcija. Jupiters paplašina gan pozitīvās, gan negatīvās emociju izpausmes.
Merkurs – radniecīgs – atbildīgs. Saimniecisks savā teritorijā. Taupīgs.
Neptūns – radniecīgs. Ļauj Vēzim iluzori izpausties un emocionāli idealizēt. Apdzied tradicionālo. Palīdz attīstīt tautas, vides zemapziņu. Izsmalcina intuīciju.
Plutons – radniecīgs. Vēža pāreja no iekšējā uz ārējo, čaulas novilkšana un uzvilkšana notiek kā transformējoša darbība. Viņam jāmaina pašam sevi. Palīdz noārdīt un celt. Tā ir nepārtraukta virzība, kā transformācija. Izejot no Vēža iekšējās būtības, šodiena izlīst gadu simtos un veido pagātni, kas ir transformācijas spogulis un turpinājums.
Venera – neitrāla. Sievišķa planēta. Ļauj visu izjust, mīlēt, izdzīvot. Neobjektīva. Ļoti bieži Venera Vēzim ir klupšanas akmens.
Saule – nedraudzīga. Vēzim ir Saules komplekss. Visi Vēži izjūt sevi kā Lauvas.
Saturns – trimdā. Žultsakmens. Vēža iekšējā būtība ir Saturna apspiesta, bremzēta. Saturns ir robeža starp Vēža iekšējo un ārējo pasauli. Saturns vēzī rada aizdomīgumu, neuzticību. Vēzis nekad neko neatdos otram ne materiālā, ne fiziskā līmenī. Privātīpašniecisks. Labāk ierobežos savas darbības, nekā izpaudīsies lieki.
Urāns – trimdā. Zibens spēriens skaidrās debesīs.
Marss - kritumā. Vēzis vēlas būt spēcīgs, tādēļ zīmējas, izrādoties stiprs. Marss samazina Vēža dzīvības spēkus un pastiprina instinktus. Iekšēji Vēzis ir vājš. Marsa iekšējais komplekss Vēzī izvirza prasību gūt kompensācijas ārējā līmenī. Šeit palīdz Jupitera eksaltācija – slēpjot savu iekšējo vājumu, Vēzis izpaužas emocionālā sociālā vidē. Vislabāk Marss izpaužas savu vēlmju un savas mājas sakārtošanā. Dažādas neptūniskas fantāzijas, kas rodas Vēža emocionālajā dzīvē, Marsa kompleksa un flegmatiskā temperamenta dēļ netiek realizētas.
Vēziskās situācijas – mātišķums, aprūpe, barošana, ēdināšana. Darbības virtuvē, gatavošana, pavāri. Pārtikas tirdzniecība. Dzimtas tradīciju kopšana. Tautiskais. Folklora. Bērnišķas izpausmes. Bērzu birzis. Ģimenes uzņēmumi. Psiholoģija. Mākleri. Zemessargi.

Lauva - (lat.Leo)

.

23. jūlijs - 23. augusts

Saule Lauvas zīmē. Ieejot savā zīmē, Saule jūtas ļoti labi. Tas ir karstākais vasaras un mīlas laiks. Izraisa vēlmi visu skatīt radoši. Ceļ cilvēkā pašapziņu. Ļauj darboties uz skatuves (gaismā). Aicina izteikties, pašapliecināties. Jo plašāk vēlamies redzēt Saules iedarbību, jo augstāk tā jāpaceļ.
Ārējā izpausmē maiga, silta, glāstoša, bet iekšējā individualitāte, ego pasaule, auksta. Personīgā izaugsme notiek caur apkārtējās pasaules doto novērtējumu. Pašattīstīšanās, pašizaugsme. Pašrealizēšanās.

Vīrišķais, aktīvs. Uguns stihija.
Pārvaldnieks – Saule

Eksaltācijā – Plutons
Trimdā – Neptūns

Kritumā - Urāns,Saturns
Krāsa – Saules dzeltena.
Ķermenī – sirds, mugurkauls.
Numeroloģija – 5 – pentagramma.
Augi – skaisti ziedoši augi ar ērkšķiem (rozes, cidonijas, smilšērkšķi, dzeloņplūmes, vilkābeles), augi uz augstiem kātiem un skaistiem ziediem – peonijas, margrietas, saulespuķes.
Dabas ritmi – radoša atvēršanās, atklāsme dabā. Radīšanas mirklis. Radošā uguns. Viss dabā akcentējas uz sevi, uz savu attīstību. Griba, kas grib attīstīt realizācijas iespējas. Nav ne robežu, nšķēršļu. Lauva grib atrast savu telpu, kurā veidot savus likumus. Dzimšana. Saules dāsnums, kas dāvā siltumu un ļauj attīstīties dzīvībai.
Sauklis: “Es pavēlu!”
Raksturojošā frāze – “Es gribu”.
Raksturīgais princips – valdzinājums.
Temperaments – ekstraverts, holēriķis.
Pozitīvās īpašības – cēlsirdīgs, romantisks.
Negatīvās īpašības – augstprātīgs, pretenciozs, autoritārs.
Sakāmvārdi: “Kas sunim asti cels, ja ne pats.”
”Ne viss ir zelts, kas spīd.”


Saule – Karalis. Individualitāte, centrs, radoša uguns. Tā dod paļāvību pašam uz sevi. Akcentēts Es. Lauvas uguns  apzinās sevi. Lauvas vēlmes, mērķi un rīcība atsaucas uz paša radošo gribu, kas vēlas realizēties. Lauva nav cīnītājs. Lauva ir valdonis un vadonis.
Plutons – eksaltācija. Paver Lauvai lielas iespējas, ļauj darboties uz skatuves, dod skatītājus, ļauj būt uzmanības centrā. Lauvas nepiedod tiem, kas viņus neievēro. Rodas vēlme atriebt. Lauva sevi vērtē ļoti augstu, viss, ko viņš dara ir pareizs. Apkārtējā vide ir tikai izpausmei. Savās izpausmēs vidē Lauva gaida novērtējumu. Ar degsmi darbojas paša radītās jomās. Lauva saglabā to formu, kas viņam sākotnēji dota, viņš nemaina savu uzvedību. Vienmēr viņš redz sevi no malas, tas ir ļoti nozīmīgi, jo visiem jābūt par viņu pozitīvam vērtējumam. Bieži atdod vairāk nekā saņem. Cēlsirdīgs var būt tad, ja nav pārāk egoistisks. Karali kronē tauta, nevis viņš pats.
Marss – draudzīgs. Kā aktīva uguns stihijas planēta, Marss Lauvā vēlas izpausties uz skatuves.
Jupiters – draudzīgs. Vēlme kaut ko radīt, kaut ko gūt. Paplašinās vēlme būt ievērotam, pamanītam.
Mēness – neitrāls. Bez atspulga Saule nevar iztikt, bet tas nav ļoti uzsvērts.
Merkurs – nedraudzīgs. Ugunī izteikti vārdi ir spilgti un silti, bet ātri dziest.
Venera – nedraudzīga. Egoistiskas jūtas, kuras ir pārāk atklātas, ne vienmēr ir pozitīvas.
Saturns – trimdā. Saturns dod pašpārliecinātību, uzsver individualitāti, iekšēju Ego. Vientuļnieka komplekss, jo Saule dod vēlmi spīdēt, bet Saturns – Ego.
Urāns – trimdā. Dod atkarību no apkārtējās vides. Negaidītas viltības. Kolektīvs nepieciešams kā skatuve, kas atbilst Lauvas radošajam impulsam. Urāns diktē Lauvai kolektīva intereses. Pēkšņi zibens,  Lauva netiek novērtēts.
Neptūns – kritumā. Lauva vēlas visu idealizēt, kas nerealizējas un sadarbībā ar Plutona eksaltāciju rada drāmas. Pārāk akcentēta jūtība, aizvainojamība. Neptūns dod spēju dzīvi izspēlēt dzīvē, nevis teātrī.

Jaunava - (lat.Virgo)

23. augusts – 23. septembris.

Sievišķais, pasīvais. Zemes stihija.
Pārvaldnieks – Prozerpīne, Merkurs

Eksaltācijā – Merkurs.
Trimdā – Neptūns.
Kritumā – Venera.
Krāsa – dzelteni-zaļa.
Ķermenī – zarnu trakts.
Numeroloģija – 6 - sekstils.
Augi – vīteņaugi, kuri nes augļus: vīnogas, pupas, zirņi, gurķi; istabas augi.
Dabas ritmi – Pasauli redz caur realizēto, materializējušos. Augļos tā saskata augstāko jēgu.
Sauklis – “Pierādi!”
Raksturojošā frāze – “Es analizēju”.
Raksturīgais princips – praktiskums.
Temperaments – pilnīga melanholija, ekstraverti.
Pozitīvās īpašības – darba mīlestība, izmeklētība, rūpīgums.
Negatīvās īpašības – piekasība, snobisms, kriticisms.
Sakāmvārds: “Darbs dara darītāju.”


Prozerpīne – pārvaldniece. Pateicoties Prozerpīnei, Jaunavai ir izteiktas novērošanas un vērtēšanas spējas, spēja redzēt sīkas detaļas līdz pat vissīkākajām niansēm, tai pat laikā zaudējot kopējo ainu.
Merkurs – eksaltācijā. Dāvā Jaunavai analītiskas spējas loģiski domāt, spēj organizēt prātu. Augsti attīstīta Jaunava ir enciklopēdiska. Praktiskais intelekts liek visu sakārtot, neļauj mainīt viedokļus un plānus. Pārlieku uzmanīga, pat bailīga. Merkurs ļauj būt kustībā un darboties, īpaši amatniecībā, kur vēlams roku darbs. Darbaholiķe. Necieš bezdarbību. Augsti attīstīta Jaunava ir prasīga pret sevi, zemāk attīstīta – pret citiem. Disciplinētība ļauj būt atbildīgai un pakļauties. Vēlme aprūpēt vājākos.
Jaunava ir kritiska. Viņas kritika ir pareiza pēc būtības, nevis pēc formas.
Saturns – draudzīgs. Dod Jaunavai spēju darboties ilgstoši, izturību, spēju pašam sēt un pašam pļaut.
Urāns – draudzīgs. Paaudzei, kurai Urāns ir Jaunavas zīmē, tas ir sniedzis iespēju materiāli sakārtot datus, radīt datu bāzes.
Saule – neitrāla. Svarīgāk ir padarītais darbs, ne personības novērtējums.
Mēness – nedraudzīgs. Emocionālai gaisotnei Jaunavas sakārtotajā, izplānotajā un izskaitļotajā vidē nav vietas.
Marss – nedraudzīgs. Sakārtotā vide nevēlas straujas, aktīvas un valdonīgas darbības.
Plutons – nedraudzīgs. Kā lai draudzējas ar to, kas pārveido un transformē manis veikto.
Neptūns – trimdā. No vienas puses fanātiski reliģiozs, no otras – pilnīgi neticīgs. Viņi var būt līdz pedantismam tīrīgi, citi – absolūti netīrīgi un dzīvot haosā. Neptūns arī liek Jaunavai būt aizdomīgai, neticīgai. Uzņēmīga pret infekcijām, jūtīga pret pārtiku, kosmētiku. Nepieciešams veselīgs dzīvesveids. Neizlēmība un satraukums, neirozes.
Jupiters – trimdā. Jupiters Jaunavai dod spēju būt izpildīgai sociālā vidē. Tas ir atbildīgs darbinieks, uz kuru var paļauties, bet iniciatīva nekad nebūs viņas ampluā. Viņa izpilda visu kā teikts.
Venera – kritumā. Jaunava dažādi izpaužas. Zemākās izpausmēs vēlme izmantot citus. Vēsas jūtas, aprēķins. Praktiskā dabas izjūta. Labestīga, izpalīdzīga.

Saule Jaunavas zīmē. Ļauj visam strukturēties. Atdala graudus no pelavām. Šķiro, sakārto, sakopj, sadala apcirkņos. Izgaismo darba augļus. Akcentē nepilnības. Slavē darba tikumu. Saulē ir katra dabas velte. Katra velte prasa palocīt muguru, paklanīties, lai tiktu iegūta un novērtēta. Darba spējas. Veselā miesā vesels gars.


Svari - (lat.Libra)

24. septembris – 23. oktobris.

Vīrišķais, aktīvais. Gaisa stihija.
Pārvaldnieks – Venera.
Eksaltācijā – .Saturns
Trimdā – Marss

Kritumā –. Saule
Krāsa – smaragdzaļa.
Ķermenī – nieres.
Numeroloģija – 7 - septeners.
Augi – augi ar skaistiem, smaržīgiem ziediem uz stingra kāta vai kokā (biškrēsliņi, pīlādži, pelašķi, plūškoks); sēklaudži, kauleņaugi; āboliņš, žeņšeņs.
Dabas ritmi – Līdzsvars dabā. Pasauli redz caur realizēto, materializējušos. Augļos tā saskata augstāko jēgu.
Sauklis –
Raksturojošā frāze – “Es līdzsvaroju”.
Raksturīgais princips – harmonija.
Temperaments – ekstraverts šizoīds.
Pozitīvās īpašības – sabiedrisks, taisnīgs, draudzīgs.
Negatīvās īpašības – neizlēmība, svārstīgums,
Sakāmvārdi: Alus ari ira sula;
Septiņas reizes nomēri, vienreiz nogriez.

Vēlme izpausties mākslās, jurisdikcijā. Kā kardinālā Gaisa stihijas zīme Svari ir pirmā zīme gaisa trigonā. Atpazīst ļoti daudzas nemateriālas un jutekliskas lietas. Tos vilina garīgās jomas. Katri Svari partneri uztver kā lidlauku, no kura pacelties. Tieši tas laiks, ko tu veltī savai rozei, padara to  nozīmīgu
Venera – pārvaldniece. Tā dod vēlmi harmonizēties, saplūst ar otru. Spēj atrast otrā sevi.


Saturns – eksaltācijā. Kārtības jautājums. Saturna eksaltācija Svaros ļauj doties partnerībā un būt līdzīgiem, jo Saturna pārvaldītais Mežāzis Auna – mans un Sveru – tavs pretstatu notur harmonijā, līdzsvarā. Saturns Svaros – tā ir ādas struktūra, būtība, kas ir rādītājs cilvēka spējai harmonizēties. Ādas slimības.
Merkurs - draudzīgs. Likuma vārds. Kardinālajiem Svariem draudzīgais Merkurs ļauj būt kustīgiem un eksaltējošais Saturns stabilizē patiesi teikto un apstrīd melus. Šeit izpaužas vārda nozīmīgums, patiesums. Tas ir mūsu teiktais jāvārds apliecinot laulību.
Urāns – draudzīgs. Mīlestība no pirmā skatiena. Pēkšņas jūtas. Lauž stereotipus partnerībā, liek harmonizēties daudzās jaunās vēsmās, mākslā. Dvēselisks nākotnes redzējums. Vēlme atkal no jauna būt mīlētam.
Mēness – neitrāls. Bez emocijām Saviem ir ļoti grūti, bet lielās devās tās var traucēt Svariem vēlamajai harmonijai un līdzsvaram.
Jupiters – nedraudzīgs. Harmonijā ir svarīga stabilitāte, nevis neaprēķināmība.
Neptūns – nedraudzīgs. Neaprēķināmas ilūzijas, vīzijas nevar būt radniecīgas harmonijai.
Saule – kritumā. Atrodot partneri, harmonizējoties viņā, mēs noliedzam sevi, akcentējot otru. Saule atvadās no vasaras, ieejot partnerības pussfērā. Mainās akcenti. Pārejas posms. Saule zaudē savu degsmi, siltumu.
Marss – trimdā. Marsa militārisms Veneras pārvaldītajā sievišķi trauslajā vidē reizēm ir pat muļķīgs. Donžuāns, kurš vēlas harmonizēties.  
Plutons – trimdā. Slēptie pazemes mērķi un kaisles izraisītie mirkļi ir nepatīkami Svaru harmoniskajām likumīgajām jūtām.  Pasaule pazūd, jo ir partneris.


Skorpions - (gr. Scorpius)

24. oktobris – 22. novembris.

Sievišķā pasīvā zodiaka zīme. Ūdens stihija. Fiksētā zīme.
Pārvaldnieks – Marss, Plutons
Eksaltācijā – Urāns.
Trimdā – Venera.
Kritumā – Mēness.
Krāsa – zili-zaļa.
Ķermenī – reproduktīvie orgāni.
Numeroloģija – 8 – bezgalība.
Augi – spēcīgi indes augi, indīgās sēnes, parazītaugi, adatainie kaktusi.
Dabas ritmi – ārēji daba atkailinās. Sākas dziļi iekšēji procesi.
Raksturojošā frāze – “Es alkstu”.
Raksturīgais princips – Enerģiskums.
Temperaments – enerģijas koncentrācija.
Pozitīvās īpašības – izlēmība, magnētisms, noslēpumainība, dziļums, produktivitāte.
Negatīvās īpašības – kaisle, iekāre, atriebība, varaskāre, ļaunatminība.
Sakāmvārds: Citam bedri rok, pats iekrīt.

Enerģijas uzsūkšana no apkārtējās vides, tās atdošana transformētā veidā. Resursu turēšana. Kopējā nauda. Bankas.


Plutons - pārvaldnieks. Ārējais plūdums uz iekšu.  
Marss – otrais pārvaldnieks. Dod Skorpionam tik nepieciešamo bezbailību un spēku. Darboties nozīmē mainīt.
Urāns – eksaltācijā. Ilgstošā laika posmā koncentrēto plutonisko enerģiju pēkšņa izlaušanās – vulkāna izvirdums, zemestrīce gan dabā, gan cilvēkā. Pēkšņas pārmaiņas. Urāna pēkšņums un nākotnes redzējums ir Plutona lielo transformāciju ierosinātājs. Ļauj būt cilvēkos, ļauj apvienot kolektīvus lielās masās. Masveida pasākumi.
Neptūns – draudzīgs. Migla virs purva. Tā ļauj nomaldīties un iekļūt plutoniskajos zirnekļa tīklos. Skorpions ļauj transformēt ilūzijas.
Jupiters – draudzīgs. Paplašināta un veiksmīga vide ir laba augsne, kurā labi izpausties Skorpiona pārvaldniekiem Marsam un Plutonam.
Saule – neitrāla. Saules būtība nav akcentēta. Skorpions necieš vājos. Viņš vairāk akcentēts tas, ko tu spēj un ko tu dosi, nevis kas tu esi. Saule joprojām spīd debesīs, Plutons darbojas pazemē.
Merkurs – nedraudzīgs. Plutons iznīcina personību. Smilšu graudiņš jūrmalā. Ir vērts padomāt par domas un runas dzidrumu. Izteikts vārds ir izšauta lode.  
Saturns – nedraudzīgs. Plutona funkcijas ir transformēt saturnisko. Līdz ar to Skorpionam nebūt nepatīk būt ierobežotam, sasaistītam. Šis ūdens nemīl formu. Visbiežāk forma ir uzspiesta.
Mēness – kritumā. Mēness – tauta, krītot Plutona nagos, var tikt ietekmēta. Skorpionā mazāk dominē mātišķais, tā vairāk ir dominējoša zīme ar emocionālu despotismu vai slēptu agresiju. Tieši Mēness publisko Skorpiona slēpto greizsirdību.
Venera – trimdā. Viss dabīgi skaistais ir sasalis. Jūtas ir aktīvas, bet aukstas. Vēlme gūt. Ja jūtas izmet enkuru, tās privatizē otru. Izjusts nav skaistais, bet varenais. Sekss rada komfortu.
Skorpiona situācijas – dabas katastrofas, masvaida katastrofas. Lielas tautas masas ietekmējoši spēki. Multimiljonāri. Lielveikali. Arhitektūra. Banku lietas Starptautiski projekti. Varasvīri, kas vada tautu. Bomži, kurus neinteresē tauta. Pazeme, debesskrāpji. Streiki. Ekstrēmas situācijas. Novirzes no normas. Pārmaiņas laikā un telpā. Pretmetu variants.


Strēlnieks - (lat. Sagittarius)


23. novembris – 21. decembris.

Vīrišķais, aktīvais. Mainīgā Uguns stihija.
Pārvaldnieks – Jupiters, Neptūns
Eksaltācijā – Hīrons.
Trimdā – Merkurs
Kritumā –   Merkurs
Krāsa –zila.
Ķermenī – aknas, gurnu josla.
Numeroloģija – 9 - pilnība.
Augi – svētie augi, katrai tautai savi; ceļotājaugi, kas spēj ieaugt svešā zemē. Visi augi, kas noderīgi peļņai.
Dabas ritmi –Visa pietiek. Ziemas miegs. Lācis sūkā ķepu. Filosofiskas pārdomas dabā.
Sauklis – nu un!?
Raksturojošā frāze – “Es redzu”.
Raksturīgais princips – apmierinātība, optimisms.
Temperaments – ekstraverts šizoīds.
Pozitīvās īpašības – mērķtiecīgs, bezbailīgs, tālredzīgs, neatkarīgs, ar ticību sev, godīgs, optimists, reliģiozs.
Negatīvās īpašības – netaktisks, fanātisks, impulsīvs.
Sakāmvārds: kas var būt labāks par šo?
Lido doma zelta spārniem.

Aktīvas izaugsmes vidē, nezaudējot personīgo mērķi. Dzīvesprieks. Vēlme izzināt. Ceļotājs – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Strēlnieks dzīvē vienmēr spēlē savu lomu. Gribasspēks, aktīva spēja kontaktēt, optimisms – tie ir rādītāji, kas palīdz Strēlniekam būt cilvēkos, mērķa kolektīvos, būt labā garastāvoklī, neskumt. Jupiters – pārvaldnieks. Optimistisks skats uz dzīvi. Kam tagad viegli – saka Strēlnieks un dodas tālāk. Taisnīguma un atklātības zīme. Brīvība un neatkarība. Vienmēr ceļā uz mērķi. Izpalīdzīgs, bet varbūt ne uzreiz. Abstrakta domāšana. Ja paliek sīkumains, ir piekasīgs. Pārlieku liels ideālisms var radīt aklu ticību. Vēlams apgūt pacietības skolu. Taupība viņam nav raksturīga.
Neptūns – pārvaldnieks. Nemīl melus, stāv augstāk par intrigām un aizdomām. Intuitīvs. Viņu nebiedē nezināmais.
Hīrons – eksaltē. Augstākās gribas izpaudējs. Sasaista Strēlnieka kentaurisko piezemētību ar garīgo.
Saule – labvēlīga. Kurš gan negrib spīdēt?! Viņam Saule pat naktī spīd. Nakts ir tikai mākonis. Strēlnieks vienmēr spēlē savu lomu.
Marss – draudzīgs. Aktivitātes ceļojumos. Aktīvi gan fiziskā, gan intelektuālā un garīgā plānā. Marss ir enerģija, kas izpaužas mērķa sasniegšanā.
Plutons – draudzīgs. Plutons atver robežas, kas Strēlniekam ir ļoti jauki. Palīdz izzināt zemāko pazemi un augstāko virszemi. Spīdola.
Mēness – neitrāls. Palīdz Strēlniekam atdarināt, un pateicoties labai atdarinātspējai, Strēlnieki var būt labi aktieri.
Venera – nedraudzīga. Strēlnieks nemīl jūtu piesaistes. Strēlnieks savu dzīves ceļu mazāk plāno nevis vadoties no jūtām, bet drīzāk no ētikas un morāles pieņēmumiem. Ļoti bieži sastopamas laulības savā lokā (tauta, ticība, tuvējā vide), bet var būt arī pilnīgi pretēji - ārzemes. Pie tam Strēlniekam nav sveša arī romantika un piedzīvojumi. Tos saista klasiskas formas – grieķu arhitektūra. Patīk sports brīvā dabā, rituāli. Citiem bieži ir priekšstats, ka Strēlnieks ir ne no šīs pasaules.
Saturns- nedraudzīgs. Kam ierobežojumi patīk?! Saturns prasa kārtību, atskaites punktus, bet Strēlniekam ir sava gudrība – pats savs Saturns, kungs un izpildītājs. Baidās par savu reputāciju. Nepatīk disciplīna, bet spēj koncentrēties.  Audzina Strēlnieku būt pacietīgam un visus mērķus sasniegt nopietnā darbā.
Urāns – nedraudzīgs. Sniega lavīna kalnā kāpēja ceļā. Aktīvam ceļotājam apkārtējā vide pēkšņi rada šķēršļus. Jauninājumi izglītībā. Astroloģijas atdzimšana. Jaunas reliģijas. Pēkšņi pārlidojumi.
Merkurs – kritumā un trimdā. Strēlniekam Merkura piekasība krīt uz nerviem. Kāda jēga runāt, ja nedara; ja ir mērķis, tas jārealizē, nevis par to jārunā.
Strēlnieka situācijas - Prezentācija. Filosofija. Gids. Tulks. Jurists. Ticīgais. Sportists. Aktieris. Smagās automašīnas vai tālbraucējs - šoferis. Pasniedzējs. Cīnītājs par brīvību un brīviem uzskatiem. Necieš vergturību. Vienmēr ceļā pats un aicina virzīties arī citus.

Mežāzis - (lat. Capricornus)

22. decembris - 20. janvāris

Saule Mežāža zīmē. Ziemas Saulgrieži. Saule sāk kāpt kalnā. Skats uz virsotnēm. Stabila virzība - cēls rezultāts. Augstākā būtība. Valsts, valdība, monopols. Saule izgaismo tumsu, dodot spēku dienas noturībai. Tas ir serdenis, mugurkauls, kas satur, un Saule, atrazdamās Mežāža zīmē, to aktivizē. Autoritārisms - gan pozitīvā, gan negatīvā skatījumā.

Pārvaldnieks –Saturns, . Urāns
Eksaltācijā – Marss
Trimdā – Mēness
Kritumā – Jupiters.
Krāsa – tumši zila.
Ķermenī – Ceļgali, mugurkauls, kauli, āda, kuņģis, aknas.
Numeroloģija – 10 - deka.
Augi – diži stipri koki, kuri lēni mainās un kuru ziedi grūti pamanāmi: egles, priedes, baobabi; izturīgi augi, kuri spēj augt vissarežģītākajos apstākļos: ceļmallapas, ēdelveisi, tuksnešu augi; rūgti, asi smaržojoši augi: vērmeles, sinepes.
Dabas ritmi – zeme atpūšas. Pilnīgs miers un koncentrācija. Saule uzņem spēkus un zem sniega un ledus segas sāk mosties daba. Saules atdzimšanas svētki.
Sauklis – tā ir.
Raksturojošā frāze – “Es koncentrējos”.
Raksturīgais princips – cēlsirdība.
Temperaments – intraverts.
Pozitīvās īpašības – atbildīgs, pareizs, diplomātisks, darbu mīlošs, saprātīgs, patstāvīgs, klusējošs.
Negatīvās īpašības – ietiepīgs, varaskārs, autoritārs, nepielūdzams.
Sakāmvārds: “Laba daudz nevajag.”

Mežāzis.

Saturns – pārvaldnieks. Visā valda klasiskās normas. Nejūtīgs. Maz laika velta jūtu izpausmēm. Pienākuma cilvēks. Smaga matērija gulstas uz Mežāža pleciem. Minimāla mainība, tādēļ smagums jo lielāks. Pesimists. Grūti maina kaut ko sev apkārt, arī pats sevi. Visu cenšas darīt patstāvīgi. Darbojas līdz spēku izsīkumam. Saturns Mežāžus dara valdonīgus attiecībās ar padotajiem. Orientējas uz autoritātēm, jo tās apliecina stabilitāti.
Urāns – pārvaldnieks. Mežāzi dara bailīgu pret pārmaiņām. Svarīgas izmaiņas politikā, ekonomikā. Maina status quo.
Marss – eksaltācija. Rada burvīgas iespējas darboties, virzīties pa sociālajām kāpnēm. Neviena virsotne nav sasniedzama neieguldot enerģiju. Gan garīgas, gan materiālas virsotnes. Izturīgs. Karjera. Militārisms. Vājākās izpausmēs – kauslis, lai gūtu stabilitāti. Sportists. Vai tieksme pēc varas izpaužas negatīvi?!
Merkurs – labvēlīgs. Saturns ļauj koncentrēties un realizēties konkrētās formās, iekļauties normās, likumā. Izslēdz liekvārdību, koncentrē domu un runu.
Venera – draudzīga. Klasiskais stils, ar sīkām niansēm. Atbilstoši laikam. Ārēji vēss jūtās, jo bailes izpausties. Aspektu iespaidā var būt ļoti vaļīga. Grib parādīties pareiza, bet vai vajag?!
Saule – neitrāla. Aukstākais un augstākais punkts zodiakā. Dienas vidus. Saules zenītā.
Plutons – nedraudzīgs. Mežāzis nesaprot, kāda jēga mainīt un transformēt stabilas formas. Mežāzī Plutons irdina ilgstoši veidojušos stabilitāti.
Neptūns –nedraudzīgs. Iluzora stabilitāte. Stabilitāte kā ilūzija. Zvaigžņu slimība. Nav jūtības. Miglaina ticība, miglaini veidojumi. Pa slidenu kalnu grūti uzkāpt.
Jupiters – kritumā. Kāpēc Mežāzim jābūt sociālam, ja viņš pats visu ir panācis. Jupiters liek dalīties sasniegumos. Jupiters vēlas atvērtas durvis, Saturns saka: kārtībai jābūt, aizslēgsim!
Mēness – trimdā. Ārēja stabilitāte, bet iekšēji ļoti emocionāls cilvēks. Spēja koncentrēt emocijas saviem mērķiem. Nepieejams. Tieksme pēc labklājības sev un ģimenei, kas rada egoistiskas vēlmes, ja cilvēks ir atbildīgā amatā. Baidās būt atstumti, cenšas pašapliecināties. Spēj nerēķināties ar citu jūtām. Dzīvi uztver nopietni. Izaugsmes ceļā dodas vieni. Emocionāli saskanīgā vidē labi, uzticami draugi, viņiem nepieciešama un arī paši dod stabilitāti ilgstošās attiecībās.
Mežāža situācijas – ziemas Saulgrieži. Ceļš uz gaismu. Atbildības sajūta. Vēlme pārvarēt grūtības. Virzīta griba. Tiek īstenoti praktiski mērķi. Mežāži nav nejūtīgi, bet viņam nav ne laika, ne plašuma jūtu izpausmei. Mežāža robeža ir vide, kurā tas dzīvo. Ģimenē tas var būt tirāns, lielos plašumos, tā ir varas partija vai valdošā reliģija, ja tā ietekmē valsts struktūru. Pārvalda objektīvo laiku. Personības. Zobārsti. Inženieri. Arhitekti. Politiķi. Direktori. Strādnieki.

Ūdensvīrs - (lat. Aquarius)

21. janvāris - 19. februāris

Saule izgaismo nākotni. Gaišs skats nākotnē. Attālina pagātni. Pagriež skatu no pagātnes. Paplašina apvāršņus. Lauž tumsu. Neļauj formai sacietēt, mainot to. Gaisma pieļauj pēkšņas maiņas, pēkšņu kaut kā ieraudzīšanu. Mērķu un virzības redzējumi citās krāsās. Dabā parādās apjausma par atmodu. Cilvēku apvienošanās mērķtiecīgos kolektīvos. Saule kausē lāstekas, kausē veco. Lietas būtība izgaismojas no citas šķautnes. Ekstravagance. Individualitātes brīvība. Nākotnes iespējas. Pilnīga neatkarība. Viss redzams neona krāsās. Minimāla piesaiste zemei.

Pārvaldnieks – Urāns,. Saturns.
Eksaltācijā – Merkurs
Trimdā – Saule
Kritumā – Plutons
Krāsa – violeta.
Ķermenī – potītes un apakšstilbs.
Numeroloģija – 11 - .
Augi – augi, kuri aug grupās: krūmāji; eksotiskie augi.
Dabas ritmi – ziema vidus.
Sauklis – es redzu nākotni.
Raksturojošā frāze – “Es zinu”.
Raksturīgais princips – Attēls.
Temperaments – sangviniķis.
Pozitīvās īpašības –līderis,  izgudrotājs, patiess, humāns, sabiedrisks, progresīvs, kosmopolīts, labvēlīgs, neatkarīgs.
Negatīvās īpašības – pārlieks radikālisms, mentāls fanātisms, idejas augstākas par jūtām, politisks ekstrēmists, šokējošs.
Sakāmvārds: ‘Jo pliks, jo traks’.


Urāns – pārvaldnieks. Augstākais saprāts. Vairāk saistīti ar teoriju nekā ar praksi. Apsteidz laiku, tādēļ viņus uztver kā fantastus. Šo cilvēku pausto patiesību iespējams izprast, tikai īstenojoties notikumiem. Paver skatu neapzinātā nākotnē.
Saturns – pārvaldnieks. Iekšēji Ūdensvīrs ir stabils, pateicoties Saturna pārvaldībai. Tas dod stabilitāti, mugurkaulu, neļauj atrauties no zemes. Noteikta domāšana. Tādēļ jebkurš Ūdensvīrs izpaužas divējādi.
Merkurs – eksaltē. Veicina komunikācijas, uztveri, ļauj izprast dažādas zīmes, kas citiem ir nesaprotamas. Atturīgi laipns. Pateicoties savam neordinārajam redzējumam prot mainīt sarunas raksturu. Uzticīgs draugs. Līdzīgi domājoši draugi. Urāna – Merkura sadraudzībā Ūdensvīrs spēj nomest ādu kā čūska.
Neptūns – draudzīgs. Filosofiski intuitīvs nākotnes redzējums.
Venera – draudzīga. Ļauj izjust visas krāsu gammas spilgtāk. Viegli iepazīstas. Mīlestība uz dažādām ekskluzīvām mākslām un intelektuālām nodarbēm. Jūtas, kas neatbilst laikmeta izpausmēm. Daudzas vēlmes un cerības piepildās pēkšņi, pateicoties Urānam.
Jupiters – neitrāls. Aktīvs, intuitīvs, patīkams, draudzīgs. Sabiedrisks, patīkamas manieres. Plaši domājošs, humāns, neatkarīgs. Piesaista viss dīvainais. Okultas intereses. Mentālā sensitivitāte. Skumjas, pārmaiņas. Neveiksmes pateicoties sievietēm.
Marss – neitrāls. Aukstasinīgs. Debatētājs, orators. Ātri un zinātniski domājošs. Impulsīvs valodā un darbībā. Ietiepīgs un rupjš. Ieinteresēts sociālā labklājībā. Ambiciozs, neatkarīgs. Ienākumi no profesionālas darbības. Marsa labākā situācija ir sabiedriska darbība. Kosmisko enerģiju vibrācijas.
Mēness – nedraudzīgs. Gandarījums un baudas pateicoties jaukiem draugiem. Vēlme aizrauties ar dažādām okultām mistiskām lietām. Nespēja koncentrēties uz ikdienas un sadzīviskām lietām. Savdabīgi apstākļi un pieredze. Daudz draugu, brīvības alkas.
Plutons – kritumā. Franču revolūcija. Atklājumi astronomijā un elektrībā. Cīņa par cilvēktiesībām, jaunu sociālu kustību sākums.
Saule – trimdā. Mierīga, izlēmīga. Neformālie līderi. Spēcīga kaisle, brīvs gars. Pārliecināti, mierīgi, inteliģenti, intuitīvi. Atsaucīgi uz laipnībām, bet neatļauj sevi vadīt. Iekšējā gaisma.


Ūdensvīra situācijas. Šefpavārs. Dūmi. Elektrosatiksme. Apaļas celtnes. Apaļais galds (visi līdzīgi). Aeroplāni. Gāze. Elektropreces. Apmatojums, mati. Pauguraines, kurās atrodas strauti un ūdenskritumi. Māju jumti, maģistrāles. Pēkšņi pieturas punkti . Elektrostracijas. Satelīti, interneti. Signalizācija


Zivis - (lat.Pisces)

20. februāris - 20. marts

Saule Zivju zīmē. Ūdeņi mostas gan dabā, gan cilvēkā. Sākotnēji šis process notiek slēpti, caur ciešanām, pamazām izgaismojoties. Iekšējais radošais spēks pārņem būtību. Tēlainība. Apdziedāšana. Slēptais brīdis pirms radīšanas, pirms kustības. Meditācija, pasīva apcere. Ceļojumi gan garā, gan telpā.

Pārvaldnieks – Neptūns.
Eksaltācijā – Venera.
Trimdā – Prozerpīne.
Kritumā – Merkurs
Krāsa – aveņkrāsa.
Ķermenī – pēdas.
Numeroloģija – 12.
Augi – zemūdens augi.
Dabas ritmi – cikla sākums un beigas. Bezgalības zīme. Bezgalīga spēja. Virzība pa straumi uz augšu vai uz leju. Iekšēja iedziļināšanās sevī, ārēja uztvere un kustība apkārtējā vidē. Iekšējā pasaule reālāka nekā ārējā.

Raksturojošā frāze – “Es ticu”.
Raksturīgais princips – sapratne.
Temperaments – melanholoķis.
Pozitīvās īpašības – ideālisms, koncentrācija, ziedošanās, uztvere, metodiskums, intuitīvas, līdzjūtīgas, artistiskas.
Negatīvās īpašības – slinkas, nepraktiskas, vienaldzīgas, miegainas, netālredzīgas, nepilnvērtības kompleksi, bailīgums, pārlieka jūtība, žēlums pret sevi.
Sakāmvārds: “Klusā cūka dziļo sakni rok.”; “Lēnāk brauksi, tālāk tiksi”;

Magnētiskas, Ļoti sensitīvas, viegli iziet astrālā. Zivis ir glumas, Reti satrauc viņu darbību sekas. Vēlme būt mīlētai un partnerībā. Intravertas. Ārēji darbojas tikai nepieciešamības vadītas. Paši būtiskākie procesi norisinās viņu zemapziņā. Zivju dzīve ir izaicinājumu pilna.

Neptūns – pārvaldnieks. Neptūns Zivīm ļauj dzīvot viņu personīgā realitātē. Pašas augstākās, kā arī pašas zemākās izjūtas nāk caur Neptūnu. Ilūzija, kas rada un ilūzija, kas grauj. Neptūna ietekmē sajaucas ārējās realitātes ar personīgajām, iekšējām.
Jupiters – pārvaldnieks. Ļauj apzināt svešu autoritāti.
Venera – eksaltē. Ļauj Zivīm būt smalkjūtīgām, uzupurēties mīlas ietekmē. Sentimentālas. Nespēj būt rupjas un necieš rupjību. Bohēma.
Mēness – draudzīgs. Zivis uztver visu – gan ļauno, gan labo. Sajauc visu un analizē uz personīgiem, emocionāliem izjūtu mirkļiem. Reaģē uz Mēness fāžu maiņām. Ir žēlsirdīgas. Zemākā līmenī – visnekaunīgākās zodiakā.
Plutons – ļoti draudzīgs (eksaltē). 1799.g. – 1822.g. Mistisku notikumu pētīšana. Slēptas motivācijas un sapņi. Pēkšņas apskaidrības augstākā līmenī, kas liek mainīties, atsakoties no materiālisma. Ticības, sektas. Izsmalcinātas metodes mentalitātes pētīšanā. Rūpes par bezpajumtniekiem un slimajiem. Alkoholisma un narkotisko ietekmju traģiskās sekas. Invaliditātes kā novirzes no normas. Neptūns uzlaiž miglu, Plutons veiksmīgi transformē.
Saule – neitrāla. Simpātiska, jūtīga, jūtas dāsna. Ideālistiska. Izredzētības sajūta. Lukturis ūdeni – jo to dziļāk ieliksim, jo miglaināka gaisma. Saulriets. Mirāža.
Neptūns – neitrāls. Cenšas izpausties atbildīgi ar ūdeni, ķimikālijām u tml. Lietām saistītās jomās. Vai arī pilnīgi bezatbildīgi. Sportisks, atlētisks. Depresīvs. Spēj daudz panākt bez īpašas steigas, vēlas būt populārs. Cenšas varonīgi cīnīties ar savām grūtībām un neveiksmēm. Reizēm vardarbīgs.
Saturns – nedraudzīgs. Daudz vilšanās, zaudējumi, māņi. Nepatikšanas sabiedrībā Cieš gods, reputācija. Smagi nervu stresi. Atbildības sajūta, interese par mitoloģiju. Fizmati.
Urāns - nedraudzīgs. Jaunas tendences medicīnā. Pēkšņas apskaidrības. Jaunas dziedināšanas iespējas. Iluzorā mīlestība internetā. Pēkšņs nemiers, pēkšņa izolācija no draugiem, no ierastās vides, atstumtība. Modernas ticības. Multimediji, datormāksla, TV.
Merkurs – kritumā. Merkura ietekmē Zivis ir harmoniskas jebkurā vidē, spēj uztvert svešas domas un baroties ar tām. Ātra, drīzāk intuitīva uztvere. Bailes un liela informācijas daudzuma, jo ne visu, ko uztver, spēj pārstrādāt. Merkurs ir viltīgs, merkantils, ir tālredzīgs, spēj lodāt. Saista mediumiskas un psihiskas jomas. Analītisks, diplomātisks, daudzpusīgs, tiešs. Ik pa laikam nepieciešams atjaunot spēkus, jo nespēj ilgstoši strādāt bez gaisa.
Prozerpīne – trimdā. Zivis uztver ēnas, nevis pašas detaļas tādējādi zaudējot būtību. Iekšējā realitāte diktē paša morāles normas un vērtējumu, tādēļ ārēji var būt nekaunīgas un kritiskas.

Zivju situācijas. Akvāriji. Ūdenslīdēji, jūrnieki, kuģi, svētais ūdens. Okeāni. Zivjaudzētavas. Naftas, gāzes ieguves vietas. Benzīntanki. Meži. Baznīcas, tempļi, svētvietas, misijas. Klosteri. Slimnīcas, cietumi, patversmes. Sociālās iestādes. Bezpersoniskā kalpošana.