Mēness ir Zemei tuvākais debesu ķermenis, kas spēcīgi ietekmē visu dzīvo radību. Kad savā riņķojumā ap mūsu planētu tas nostājas pozīcijā starp Zemi un Sauli, pret mums ir vērsta neizgaismotā Mēness puse, un mēs nakts spīdekli neredzam. Šajā laikā Mēness savienojas ar Sauli un tēlaini izsakoties – dzimst Jauns Mēness.
Jauns mēness – lunārā mēneša sākums
Jaunmēness brīdī sākas jauns lunārais cikls un pirmā mēness diena, kas ilgst līdz nākamajam Mēness lēktam. Ļoti svarīgi ir sagaidīt to harmoniski un pozitīvi.
Pirmās mēness dienas garums katru mēnesi var atšķirties: tas atkarīgs no tā, kad iestājas Jaunmēness un kad – nākamais Mēness lēkts. Tā ir nozīmīga arī ar to, ka ieliek sava veida pamatu turpmākajam lunārajam mēnesim. Pirmo mēness dienu izmanto īpašajiem plānošanas, sapņošanas un mērķu nospraušanas rituāliem un praksēm.
Katru gadu mēs piedzīvojam visu zodiaka zīmju Jaunmēnešus un katrs jauns mēness ir apveltīts ar savu īpašo enerģētiku. Pareizi izmantojot Jaunmēness enerģiju, gada laikā mēs varam dot impulsu nozīmīgām pozitīvām pārmaiņām visās savās dzīves jomās: personiskajā izaugsmē, izskatā, materiālajā nodrošinātībā, īpašuma lietās, privātajā dzīvē, veselībā, attiecībās, karjerā, draudzībā, garīgajā sfērā.
Ko darīt, ja pirmajā mēness dienā trāpās čika laiks, tā ir ļoti īsa vai iekrīt nakts stundās? Kalt plānus un nospraust mērķus var arī nākamajās tuvākajās dienās pēc Jaunmēness, vienīgi tiek uzskatīts, ka tieši pirmās dienas impulss ir visspēcīgākais.
Ko darīt Jaunmēness dienā
vairāk uzmanību veltīt sev un savu vēlmju apzināšanai;
plānot, sapņot, vēlēties un nospraust mērķus;
pabūt kaut brīdi vienatnē, meditēt.
ja iespējams – atslēgties no visas ienākošās informācijas gūzmas (dators, internets, telefons utt.);
ierobežot kontaktus. Īpaši ar cilvēkiem, kas izraisa ne pārāk labas emocijas;
ieplānot sev kaut ko patīkamu, iedvesmojošu, pozitīvu. Tas dos labu startu, lai visu turpmāko mēnesi varētu dzīvot uz pozitīvā viļņa;
uzrīkot atslodzes dienu.
Pirmajās jauna mēness dienās organisma enerģētika ir zema, tāpēc šajās dienās nav vēlami:
- smagi, sarežģīti darbi, kas prasa lielu enerģētisko patēriņu;
- fiziskās un garīgās pārslodzes;
- slēgt līgumus, veikt ļoti atbildīgus darbus;
- iepirkties;
- veikt ķirurģiskas operācijas, sarežģītas kosmētiskas procedūras;
- konservēt augļus vai dārzeņus, strādāt dārzā.
Simboliski Jaunmēness dienas galvenais uzdevums ir jaunrade un atjaunotne, kad iespējams visu sākt no sākuma. Tāpēc vēlams atteikties no kaitīgiem ieradumiem, sastādīt plānu nākamajam mēnesim un sākt jaunu dzīvi.
Jaunmēness lielāku iespaidu atstāj uz vīriešiem (tie kļūst nervozāki un agresīvāki) un cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu, kas kļūst apātiskāki un melanholiskāki. Arī cilvēki ar nestabilu nervu sistēmu un hiperjūtīgu psihi Jaunmēness laikā un tam tuvākajās dienās var just diskomfortu un nemieru.
Augošs mēness
Savienojoties ar Sauli, Mēness saņem impulsu un sāk, kā saka, “augt”. Dažas pirmās dienas pēc jauna mēness cikla sākšanās Mēness debesīs nav redzams. Trešajā mēness dienā pie debesīm parādās šaurs Mēness sirpis. Pakāpeniski, attālinoties no Saules, Mēness kļūst arvien izgaismotāks. No Jaunmēness līdz Pilnmēnesim mēness aug, briest un pieņemas spēkā. Vairāk par augošu mēnesi lasiet šeit: augošs mēness.
Pirmā nedēļa pēc jauna Mēness iestāšanās ir ļoti labvēlīga visāda veida plānošanai, nākotnes plānu un projektu izstrādei, jaunu mācību, jaunu zināšanu un iemaņu iegūšanai, sporta nodarbību uzsākšanai. Šajā laikā organisms cenšas enerģiju uzņemt no apkārtnes, tāpēc vēlams uzturā lietot vairāk svaigu dārzeņu, augļu un svaigi spiestu sulu. Maksimālu efektu dos organismu stiprinošās zāļu tējas.
Kad Mēness sirpis izaudzis (kļuvis Saules izgaismots) tik tālu, ka debesīs redzam pusi (labo) no tā diska, iestājas pirmais ceturksnis jeb, kā vēl to mēdz saukt, – otrā mēness fāze. Tas nozīmē, ka Mēness ir nostājies 90 grādu leņķī pret Zemes-Saules asi.
Otrā nedēļa pēc jauna Mēness iestāšanās ir enerģētiski piesātināts laiks. To var salīdzināt ar jaunības laiku, kad cilvēks ir uzkrājis tik daudz spēka un enerģijas, ka ir gatavs aktīvai rīcībai, pieaug optimisms un vēlme darboties, piepildīt savus sapņus un realizēt ieceres.
Jo tuvāk nāk pilnmēness, jo vairāk pieaug enerģija. Ja enerģijas uzkrājas par daudz un tā netiek tērēta, enerģijas uzkrājumi pārtop liekā uzbudinājumā, sasprindzinājumā un nemierā. Tāpēc nedēļa pirms pilnmēness ir laba darbiem, kas prasa lielu piepūli. Labs laiks svarīgām un nozīmīgākām pārrunām, sarunām ar priekšniecību, algas pielikuma prasīšanai, reklāmas kampaņām, darījumiem valsts iestādēs un pārrunām pa telefonu.
Augošs mēness kopumā ir labvēlīgs dažādu ārstniecisko un kosmetoloģisko kursu uzsākšanai. Labi padodas darbības, kas vērstas uz organisma atveseļošanu, atjaunošanu; ādas, matu un nagu barošanu un nostiprināšanu.
Ko darīt laikā, kad mēness aug
- griezt matus, lai tie ātrāk augtu,
- pirkt jaunas mantas, apģērbu,
- pirkt jaunu maku un iekārtot to,
- lutināt ādu un matus ar barojošam maskām,
- krāsot matus, lai matu krāsa ilgāk turētos,
- dārzā – sēt sēklas, lai ātrāk augtu.
- stāties jaunā darbā, prasīt algas pielikumu, uzsākt jaunas attiecības, uzsākt biznesu un dibināt uzņēmumus, atvērt bankas kontus, uzsākt jaunus projektus, mācības un citas jaunas lietas (ja vien citi astroloģiskie rādītāji nav pretrunā),
Galvenais, jāatceras, ka augošs mēness ir labvēlīgs visām lietām, kurām nepieciešama izaugsme un veiksmīga attīstība. Kad Mēness kļūst pilnībā Saules izgaismots, iestājas pilnmēness.
Pilns mēness
Pilnmēness laikā Mēness ir pilnībā Saules izgaismots un tā ietekme uz Zemes procesiem un cilvēku fizisko, psihisko un emocionālo stāvokli ir visspēcīgākā. Iepriekšējā mēness fāzē neiztērētā enerģija pašā pilnmēness laikā kļūst nevaldāma.Kad Mēness savā kustībā ap Zemi ir sasniedzis punktu, kur tas atrodas vistālāk no Saules, iestājas Pilnmēness. Pilnmēnesī Zeme atrodas starp spīdekļiem. Pilns mēness ir enerģētiski spēcīgs un emocionāli piesātināts laiks. Viss, kas tika apslēpts dvēseles dzīlēs, laužas uz āru. Kļūst redzami iepriekšējo darbu rezultāti.
Dvēsele ir brīva no visām važām, priecājas un līksmo. Tomēr tiem, kam nav viss kārtībā ar nerviem un psihi, traucējumi var saasināties. Daudzus no enerģijas un emociju pārpilnības moka bezmiegs, mēnessērdzīgie miegā staigā, palielinās ceļu negadījumu un ātrās palīdzības izsaukumu skaits, aktīvāki kļūst huligāni un noziedznieki.
Astroloģiski pilnmēnesī iestājas Saules-Mēness opozīcija, kas skaitās disharmonisks, spriedzes aspekts. Neapzinoties, kā harmoniskā veidā izmantot spēcīgās pilnmēness laika vibrācijas, cilvēki var mazākā iemesla dēļ sastrīdēties vai uzrīkot skandālu. Apzinoties pilnmēness ietekmi, ir vieglāk nepakļauties citu provokācijām, saglabāt iekšējo mieru un izmantot dabas doto spēku sev un apkārtējiem par labu, darbojoties radoši un konstruktīvi. Pilnmēness ietekmi spēcīgi izjūt sievietes. Tās kļūst atraisītākas, brīvākas, emocionālākas un jūtīgākas.
Šis ir maģisks brīdis, kad spēka pietiek visam, kas ieplānots. Tas ir Mēness enerģijas kulminācijas moments. Mēness ir atvirzījies vistālāk no Saules. Emociju un dvēseles triumfa laiks, kas ir labvēlīgs visam, kur nepieciešams piesaistīt sev uzmanību, demonstrēt savus talantus un prasmes. Pilnmēness ietekme ir jūtama jau aptuveni divas dienas pirms un turpinās līdz divām dienām pēc paša pilnmēness iestāšanās brīža.
Pilnmēnesī ieteicams:
- ļauties radošumam,
- meditēt un veikt dažādus speciālos rituālus,
- dzert vairāk ūdens, jo Mēness ir saistīts ar ūdeni. Ūdens dzeršana palīdz izkliedēt lieko sasprindzinājumu, mazina nervu spriedzi un uzlabo smadzeņu darbību,
- pēc iespējas vairāk laika pavadīt brīvā dabā, īpaši pie ūdeņiem,
- relaksēties vannā vai baseinā, izbaudīt aromprocedūras,
- nieku dēļ nedusmoties,
- neiesaistīties konfliktos,
- izvairīties no darbiem, kas prasa paaugstinātu nervu spriedzi,
- nepieņemt atbildīgus lēmumus.
- neieplānot ķirurģiskas un sarežģītas kosmētiskas procedūras,
- nodarboties ar jogu, dejām.
Pilnmēness enerģijai jādod iespēja izpausties. To var novirzīt uz dažādām radošām nodarbēm – mākslu, mūziku, deju, mērķtiecīgām fiziskām aktivitātēm. Lai atbrīvotos no liekās enerģijas, var uzrīkot mājas tīrīšanu.
Ieteicama atslodze, jo pastiprinās jebkuru vielu ietekme uz organismu. Pieaug risks saindēties ar pārtiku, medikamentiem un alkoholu. Veselībai īpaši par labu nāks svaigi spiestas augļu, dārzeņu sulas un nomierinošas tējas:
- piparmētru,
- kumelīšu,
- lavandas,
- baldriānu,
- vīgriežu un citas.
Dilstošs Mēness
Mēness sāk dilt pēc Pilnmēness un dilst līdz nākamajam Jaunam mēnesim. Zvaigžņotajās debesīs tas redzams kā Mēness izgaismotās daļas pakāpeniska sarukšana.
Dilstošs Mēness – tās ir aptuveni divas nedēļas pēc Pilnmēness. Ja pēc Jaunmēness iestāšanās Mēness attālinājās no Saules, tad pēc Pilnmēness Mēness uzsāk ceļu atpakaļ pie Saules, lai atkal ar to savienotos nākamajā Jaunmēnesī.
Dilstoša mēness periodu var iedalīt divās daļās:
- aptuveni nedēļa pēc pilnmēness un
- aptuveni nedēļa līdz nākamajam jaunmēnesim.
Starp šiem periodiem atzīmējams pēdējais ceturksnis, kas tiek saukts arī par trešo ceturksni. Tas ir brīdis, kad mēs naksnīgajās debesīs redzam Saules izgaismotu kreiso mēness diska pusi. Ja pieliekot pie tā iedomātu līniju veidojas burts d, tad bez visiem kalendāriem ir skaidrs, ka iestājies pēdējais ceturksnis. Astroloģiski veidojas Saules un Mēness kvadratūra – 90 grādu leņķis attiecībā pret Zemi. Tas ir viens no disharmoniskajiem aspektiem un mūs ietekmē ne visai labvēlīgi.
Aptuveni nedēļu līdz Jaunmēnesim. Mēnesim dilstot arvien vairāk, arī cilvēka fiziskie spēki turpina iet mazumā. Vairums kļūst lēnāki un mierīgāki. Šajā periodā kļūst grūtāk nokārtot dažādus darījumus, kas saistīti ar ārpasauli un sociumu. Cilvēkiem ir raksturīgi iedziļināties sevī, vairāk domājot par savu iekšējo pasauli un garīgām lietām. Tas ir laiks, ko ļoti labvēlīgi izmantot meditācijām un attīrīšanās praksēm. Uzsākot jaunus darbus un projektus dilstošā mēnesī jāņem vērā, ka to paveikšanai būs nepieciešams vairāk laika un tie var ievilkties.
Laikā, kad mēness dilst:
vēlams vairāk pievērsties savas būtības garīgajai pusei;
skaistumkopšanā – labs laiks, lai veiktu attīrošās procedūras;
lieliski padosies mājas ģenerāltīrīšana, logu mazgāšana un atbrīvošanās no vecām un nevajadzīgām mantām. Tieši šajā laikā vislabāk nest apģērbu uz ķīmisko tīrītavu, kā arī nolikt drēbes un apavus sezonas glabāšanai;
labs laiks konservēšanai (izņemot, ja mēness atrodas ūdens zīmēs), zāles pļaušanai, cīņai ar nezālēm, dažādu kaitēkļu un parazītu iznīdēšanai;
jāizanalizē, jāizvērtē paveiktais un sasniegtais. Jāizdara secinājumi;
labvēlīgs periods iesākto darbu noslēgumam, pabeigšanai, punkta pielikšanai.
12 lietas, ko vajadzētu izdarīt laikā, kad mēness dilst:
1. Uzrīkot mājās ģenerāltīrīšanu
Ne velti daudzas mājsaimnieces un citi ļoti saimnieciski cilvēki visgrūtākos tīrīšanas darbus atstāj tieši uz dilstoša mēness laiku. Tīrīšana tad notiek vieglāk. Tīrība un kārtība mājās saglabājas ilgāk.
2. Izmazgāt drēbes un veļu
Mazgājot veļu dilstoša mēness laikā, netīrumi un traipi izmazgāsies vieglāk, pat ja pievienosi mazgājamam ūdenim mazāk veļas pulvera nekā parasti. Vēl labāk, ja šajā laikā mēness ir kādā no ūdens zīmēm (vēzis, skorpions, zivis)
3. Uzrīkot sev vienu vai pat vairākas detox dienas
Tik populārais un visur skandētais “detox” nozīmē attīrīšanos, bet attīrīšanās vislabāk notiek dilstoša mēness laikā. Tieši tagad ir vērts sev uzrīkot kādu veselības dienu, kuras laikā dzersi daudz ūdens, ēdīsi augļus un dārzeņus un atturēsies no kaitīgām un toksiskām vielām.
Ājurvēdas detoksa tēja
Lasiet arī šo rakstu: Dzēriens, kas uzkurina iekšējo uguni jeb ājurvēdas detoksa tēja
4. Pievērsties skaistumkopšanai
Šis ir lielisks laiks, lai pievērstos tādām skaistumkopšanas procedūrām kā dažādi pīlingi, ādu attīrošas maskas un procedūras, pretcelulīta un taukus dedzinoši pasākumi. Skaistumkopšanas salonos šajā laikā notiek drūzmēšanās uz vaksāciju.
5. Atdot parādus
Dilstošs mēness ir labvēlīgs visāda veida attiecību un saistību, arī parādsaistību sakārtošanai – to izdarīt būs vieglāk un morāli nesāpīgāk.
6. Izbeigt nogurdinošas un nepatīkamas attiecības
Ja ir kāds, attiecības ar kuru tev sagādā tikai mocības, vilšanās un nepatīkamus brīžus, apdomā, vai ir vērts tās turpināt arī turpmāk. Varbūt ir pienācis laiks tās pārtraukt un iet katram savu ceļu.
7. Atbrīvoties no negatīvām emocijām, domām un kaitīgiem ieradumiem
Atvēli kādu laiku pārdomām par to, kā jūties. Vai emocijas, ko izjūti, tev sagādā prieku un pacilātu noskaņojumu; vai domas ir iedvesmojošas un motivējošas, vai tavi ieradumi ir tādi, kas tev nodrošina veselīgu, laimīgu un labklājīgu dzīvošanu? Ja tas tā nav, atbrīvojies no liekās emocionālās bagāžas, pielietojot meditācijas, afirmācijas vai kādas citas garīgās prakses.
8. Sakārtot dokumentus un pierakstus
Dilstošs mēness ir lielisks laiks, lai ieviestu kārtību uz sava rakstāmgalda un arī datorā. Var pārskatīt korespondenci un dokumentus, nevajadzīgo un vairs neaktuālo izdzēšot vai izmetot. Tādā veidā tu pie reizes sakārtosi arī savas domas. 9. Izrevidēt garderobi
Arī savā drēbju skapī noteikti atradīsi kādu apģērba gabalu, kas tur vien pavada savas dzīves stundas jau vairākus gadus pēc kārtas. Ja tas nav bijis lietošanā pēdējos pāris gadus, tad diez vai vispār savu “zvaigžņu stundu” kādreiz sagaidīs. Labāk uzdāvini, atdod vai pārdod to kādam citam, pie kura tam varbūt būs labvēlīgāks liktenis.
10. Atbrīvoties no nevajadzīgām mantām
Šis ir lielisks laiks, lai atbrīvotos no visām liekajām mantām, kas vairs netiek izmantotas. Dilstošā mēnesī tās visas var veiksmīgi izpārdot. Ja ir kāda lietota manta, ko ilgāku laiku nav izdevies pārdot, tad jāmēģina dilstošā mēnesī.
11. Veikt rituālus, kas orientēti uz atbrīvošanos no kaut kā
Dilstošs mēness ir labvēlīgs visām darbībām, praksēm un rituāliem, kas vērstas uz attīrīšanos un atbrīvošanos gan no negatīviem pārdzīvojumiem, gan dažādām atkarībām un slimībām.
12. Relaksēties un atpūsties
Patiesu baudījumu gūsi, ja ieplānosi sev šajā laikā kādu SPA pocedūru vai ļausies relaksējošai masāžai (jo īpaši, kad mēness ir Zivju zīmē). Tā tu iepriecināsi ne tikai savu ķermeni, bet arī dvēseli un garu.
Kas ir Mēness fāzes?
- Mēness fāzes ir: jaunmēness, pirmais ceturksnis, pilnmēness un pēdējais ceturksnis. Tā fāzes mainās, jo Saule apspīd tikai vienu tā pusi un Mēnesim riņķojot ap Zemi, tā redzamā un neredzamā puse redzama dažādās proporcijās. Pilnmēness ir redzams tad, kad Mēness atrodas aiz Zemes un Saule apgaismo visu tā redzamo pusi.